Do każdego zamówienia powyżej 50 zł gratis - autorski informator o egzaminie ósmoklasisty lub o maturze podstawowej!
- Kategorie
-
"Chłopcy z Placu Broni" - próbny egzamin ósmoklasisty




Przykładowy egzamin ósmoklasisty z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára
Opinie | |
Wysyłka w ciągu | natychmiast |
Kod kreskowy | |
EAN | |
Data dodania | 2024-09-08 |
Plik w wersji cyfrowej
"Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára są lekturą obowiązkową omawianą na etapie klas IV-VI szkoły podstawowej. Dostępny w moim sklepie przykładowy arkusz pozwoli uczniom przećwiczyć wiedzę dotyczącą tej lektury w kontekście pytań egzaminacyjnych. Wszystkie pytania w arkuszu zostały zaprojektowane na podstawie wytycznych do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego podanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną - to znaczy, że odwołują się jedynie do zacytowanego na wstępie fragmentu książki, nie wykraczają poza jego treść.
Na ostatniej stronie arkusza umieszczone zostały odpowiedzi, możliwa jest więc indywidualna praca dziecka z materiałem.
Test zawiera 12 zadań - w tym 4 zadania otwarte. Zadania sprawdzają wiedzę z zakresu treści podanego fragmentu lektury oraz umiejętność jego interpretacji, znajomość gramatyki, środków stylistycznych i innych zagadnień z wiedzy o języku (np. słownictwo wartościujące, mowa potoczna, komunikacja niewerbalna). Jedno pytanie wymaga wskazania podobieństwa między bohaterem "Chłopców z Placu Broni" a bohaterem innej lektury obowiązkowej. Za zadania można zdobyć łącznie 15 punktów.
Oferowany w sprzedaży próbny test ósmoklasisty wykorzystać można jako trening przed ostatecznym egzaminem. Jeśli więc szukasz dobrego sposobu na powtórki przed egzaminem ósmoklasisty, ten materiał edukacyjny nada się do tego idealne!
Kompleksowe sprawdzenie wiedzy z "Chłopców z Placu Broni" umożliwia sprawdzian z lektury. Sprawdzian oraz próbny egzamin można kupić również w komplecie!
Polecam sprawdzić też ofertę innych próbnych egzaminów ósmoklasisty, które dotyczą wszystkich lektur obowiązkowych, jakie mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty w 2025 roku.
Materiał stanowi utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24, poz. 83 t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1062 z późn. zm.), a tym samym objęty jest ochroną prawnoautorską. Z materiału korzystać można wyłącznie na własny użytek, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Niedozwolone jest rozpowszechnianie materiału, zarówno w celu zarobkowym, jak i niezarobkowym.