• Bajka - mapa myśli, najważniejsze informacje

Plakat edukacyjny prezentujący najważniejsze informacje związane z bajkami Ignacego Krasickiego

Data dodania 2024-02-03

Bajki Ignacego Krasickiego są lekturą uwzględnioną w nowej podstawie programowej z języka polskiego na etapie edukacyjnym klas IV-VI. Najczęściej omawia się je w szóstej klasie szkoły podstawowej. Uczniowie dowiadują się wówczas, jakie cechy ma ten gatunek literacki, czym jest morał oraz na czym polega alegoria. Czytają i interpretują wybrane bajki, takie jak "Czapla, ryby i rak" czy "Kruk i lis".

Oferowany plakat pozwala uczniom uporządkować i utrwalić najważniejsze informacje związane z tą formą literacką - podaje najważniejsze cechy bajki, ich przykłady, tłumaczy czym jest morał i alegoria, zawiera również krótką notatkę o autorze bajek: Ignacym Krasickim.

Atrakcyjna forma graficzna przyciągnie uwagę ucznia i pozwoli lepiej zapamiętać niezbędne informacje.

Plakat świetnie nadaje się do wydruku w formacie A4 i powieszenia w klasie lub nad uczniowskim biurkiem. Wydrukowany w formacie A5 może posłużyć też jako wklejka do zeszytu.

Uczniom szkoły podstawowej z pewnością przyda się również plakat dotyczący przypowieści.