• Sprawdzian z części mowy

Sprawdzian z wiedzy na temat wszystkich częsci mowy - zadania otwarte

15.00 -23% 11.50
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
Data dodania 2023-11-22

Oferowany test zawiera 13 zadań, które sprawdzają znajomość wszystkich części mowy: czasownika, rzeczownika, przymiotnika, liczebnika, zaimka, przysłówka, przyimka, partykuły, wykrzyknika oraz spójnika.

Zadania mają charakter otwarty, polegają m.in. na uzupełnianiu luk i tabel, przekształcaniu zdań, dopasowywaniu wyrazów do kategorii.

Sprawdzian może być wykorzystywany przez nauczycieli do pracy w klasach VI-VIII oraz indywidualnie przez ucznia w celu powtórzenia oraz przećwiczenia wiadomości. Szczególnie przydatny będzie przed egzaminem ósmoklasisy - pomoże uporządkować i utrwalić wiedzę, która może być sprawdzana podczas tego egzaminu.

Materiał zawiera odpowiedzi - uczeń może wykorzystać go więc do samodzielnej pracy, np. do ćwiczeń przed szkolną klasówką czy sprawdzianem.

Dla osób, które chcą poćwiczyć zagadnienia gramatyczne, przydatny będzie również plakat dotyczący odmiany rzeczownika przez przypadki.

Zakres wiadomości sprawdzanych w oferowanym teście odpowiada nowej podstawie programowej z 2024 roku.