• "Balladyna" - sprawdzian ze znajomości lektury

Sprawdzian z treści i problematyki "Balladyny" Juliusza Słowackiego - pytania otwarte i zamknięte

Data dodania 2024-03-23

Oferowany materiał zawiera zadania, które sprawdzają znajomość treści i problematyki oraz umiejętność interpretacji dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna", który jest lekturą obowiązkową w VII klasie szkoły podstawowej.

Na test składa się 10 zadań, w tym zadania zamknięte (jednokrotnego wyboru, prawda/fałsz, porządkowanie w kolejności) oraz otwarte (uzupełnianie tabeli, formułowanie własnej opinii, interpretacja materiału ilustracyjnego - plakatu). Zadania ćwiczą nie tylko wiedzę pamięciową o bohaterach i istotnych elementach fabuły, ale utrwalają też informacje o rodzaju i gatunku literackim "Balladyny" oraz obecnych w niej motywach literackich.

Na końcu umieszczone zostały odpowiedzi, co ułatwia pracę z materiałem i gwarantuje, że uczeń otrzyma wiarygodną informację zwrtoną po jego przerobieniu.

Oferowany materiał edukacyjny można wykorzystać w szkole jako sprawdzian lub kartę pracy do wspólnego omawiania. Przyda się również uczniom, którzy chcą powtórzyć wiadomości przed szkolną klasówką albo przed egzaminem ósmoklasisty. Dla klas ósmych świetnym uzupełnieniem sprawdzianu będzie przykładowy arkusz egzaminu ósmoklasisty dotyczący "Balladyny"

Sprawdzian przydatny będzie w edukacji domowej - pozwoli uczniowi samodzielnie zweryfikować swoją wiedzę. Materiał szczególnie polecany jest nauczycielom, którzy szukają ciekawego i skutecznego sposobu na powtórkę materiału podczas omawiania dramatu Słowackiego.

Opinie nie są zweryfikowane
  • Materiały super przydatne przy przerabianiu lektur polecam gorąco😁
    Anita (2024-03-24)